English

Efektīva enerģija

Biedri

  • Jelgavas pilsētas dome
  • Jēkabpils pilsētas dome
  • Auces novada dome
  • Ozolnieku novada dome
  • Fortum
  • ZITC
  • NĪP
  • Biedrība “Zemgales reģionālais nevalstisko organizāciju atbalsta centrs”

Helmaņa iela 3 (4)

Helmaņa ielas 3. ēka ir 104. sērija. Šādas sērijas ēkas Jelgavā ir vairāk kā 40. Renovācija uzsākta 2009. gada jūlija mēnesī. Renovācijas darbus veiks Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde ar Vācijas Vides ministrijas atbalstu, kas sedz 40% no kopējām būvniecības darbu izmaksām. Darbus plānots veikt trīs mēnešu laikā.

Ēkai plānots veikt bēniņu, ārsienu, pagrabstāva, ēkas pamatu siltināšanu, visu logu nomaiņu, apkures sistēmas pārbūvi, uzstādot individuālos siltuma skaitītājus. Papildus tiks izremontētas arī kāpņu telpas un ieejas bloki; sakārtotas dzīvokļu ārdurvis - esošās durvju kārbas tiks fiksētas un noblīvētas. Uzlabojot ēkas mikroklimatu visā mājā, tiks izbūvēta papildu ventilācija, bet pagrabstāvā - sakārtotas inženierkomunikācijas. Lodžiju vertikālās konstrukcijas plānots demontēt, apstrādāt stiprinājumu vietas pret koroziju un samontēt atpakaļ. Turklāt visas lodžijas tiks iestiklotas, bet to grīdas, tāpat kā kāpņutelpām, izflīzētas.

Saskaņā ar SIA „FORTUM” datiem Helmaņa ielas 3. ēkas īpatnējais siltuma patēriņš mājas apkurei 2007 gadā bija 163.31 kWh/m2, kas ir salīdzinošs augsts rādītājs, jo Jelgavas vidējais īpatnējais siltuma patēriņš uz ēku apkuri 2007 gadā bija aptuveni 139.00 kWh/m2. Plānots, ka ēkas renovācijas rezultātā siltuma patēriņš samazināsies par 40 – 50%.

Attēlu galerija

Komentāri

Edgars
06.02.2012 @ 10:23
Nu ir pagājis laiks. Varētu redzēt rezultātus. Kur ir?
Aivars
23.08.2009 @ 13:04
Ehh jūs komentāru rakstītāji esat vienkārši skauģi un varat vien turpināt dzīvot savos graustos un maksāt lielos rēķinus ... ar dziļu skaudību varēsiet vērot kā top sakārtota un energoefektīva dzīvojamā māja . Tā turpināt Jelgavas domei atbalstīt siltināšanas projektus kā rezultāta top araī sakārtota vide ... cerams kad mūsu ( Saldus ) pašvaldība ņems piemēru no Jelgavas ... Nāk ziema un es ar bažam sāku domāt par lielajiem rēķiniem no kuriem siltāks istabā nekļust !
ir tā
23.08.2009 @ 11:20
viss jau sākas no mājas vecākā - viņš ir tas cilvēks ar kura palīdzību Nīps un kāda celtnicības firma tiks pie laba objekta šajos grūtajos laikos. Tāpēc mājas vecākie kas aģitē par siltināšanas nepieciešamību sen jau nav mājas iedzīvotāju pusē, bet gan Nīpa un tās celtniecības firmas pusē kura uzvarēs Nīpa izsludinātajā "konkursā"(zinot kas ir Nīps - Jelgavas domes lobēts uzņēmus, ir pilnīgi skaidrs kas uzvarēs konkursā...Nu un visa galā kāds naudas labumiņš atleks mājas vecākiem, protams Nīpam,un celtniecības firmai...bet mājas iedzīvotāji varēs maksāt kredītu ar apziņu ka silda latvijas ekonomiku...
Inese
03.08.2009 @ 16:06
Lai jums veicas turpmākā Jelgavas Domes un NĪPa lobēšanā! Nabaga Helmaņa ielas mājas iemītnieki - spiediens no dzīvokļu īpašniekiem, kas ir Domes labās rokas utt ir pārāk liels, lai mazais un ne tik varenais stātos pretī. Un ZREA - džeki, kas raksta diktātu pēc Domes, Nīpa utml scenārija.Žēl...
Vārds
Komentārs

Pievienojies!

Projekti