ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA ENERGOEFEKTIVITĀTE

StartSun projekta partneru sapulcē Tartu, Igaunijā, plāno energokopienu uzsākšanas paketes izstrādi (0)

20.06.2024

 

No 27. līdz 29. maijam ZREA  piedalījās INTERREG BSR  StartSun projekta partneru sapulcē Tartu Igaunijā. Tikšanās laikā partneri  pārsprieda  Energokopienu rokasgrāmatas izstrādi, kas pašlaik ir izstrādes stadijā un tiks publicēta šī gada rudenī. Šķiet, ka Latvijas plānotajām pilotkopienām Jelgavas valstspilsētā un Jēkabpils novadā vislīdzīgākā ir Skawina energokopiena Polijā, kas dibināta 2023.gada maijā. Partneri sākuši darbu arī pie Start-Up paketes izstrādes, kas plānots, ka saturēs visu dokumentu paraugus, kas nepieciešami, lai nodibinātu energokopienu. Šāda pakete būs gan Latvijā, gan Zviedrijā, Igaunjā un Somijā.

Partneri apmeklēja arī mēbeļu ražotni Wermo un energokopienu "PR Energy OÜ" Voru pilsētā, kas ir 2 atsevišķi uzņēmumi. Energokopiena ir SIA,  par velti izmanto jumtu un ir atbildīga par jumta kvalitāti.   Kopienas biedri ir mēbeļu ražošanas uzņēmums "Wermo" un tā darbinieki. Šis piemērs sniedza vērtīgu ieskatu, kā uzņēmumi un to darbinieki var kopīgi investēt saules enerģijas parkos, nodrošinot nepieciešamo enerģiju un gūstot ekonomiskus ieguvumus. Partneri apmeklēja arī Igaunijas partneru pilotprojekta vieta Obiņicā, kur uzņēmēji plāno izveidot energokopienu, lai nodrošinātu enerģiju noliktavai, kurā tiek glabāti ogas, augļi un dārzeņi zemas temperatūras apstākļos.

Tikšanās laikā partneri diskutēja par atmaksāšanās kalkulatora izstrādi, kas palīdzēs veikt ekonomiskus aprēķinus, lai nodrošinātu energokopienu finansiālo ilgtspēju un efektivitāti.

Šī vizīte bija nozīmīgs solis StartSun projektā, veicinot starptautisko pieredzes apmaiņu starp partneriem. Partneri turpinās darbu pie Start-Up paketes, Energokopienu rokasgrāmatas un atmaksāšanās kalkulatora izstrādes un cer, ka nākamgad varēs nodibināt plānotās 5 energokopienas Baltijas jūras reģionā.

 

Komentāri

Vārds
Komentārs

English