ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA ENERGOEFEKTIVITĀTE

I.Kreicmane aicina izmantot ES sniegtās iespējas un apmeklēt kursus Eiropā ar Mūžizglītības programmas palīdzību

03.04.2014

Tā kā mans projekta pieteikums Mūžizglītības programmas Grundtvig apakšprogrammā  pagājušā gada novembrī tika apstiprināts, no 2014.g. 1.-6. Martam man bija iespēja piedalīties kursos Eiropā par projektu izstrādi un vadību. Kursi notika Itālijā, Tropea, tie sniedza ļoti vispusīgu teorētisko informāciju par dažādām ES programmām,  finansējuma piesaistes iespējām, projektu dzīves ciklu un projektu izstrādi, pēc tam bija praktiskās nodarbības, kurās kursu dalībnieki strādāja pie kopēju projektu ideju izstrādes, beigās novērtējuma un prezentācijas.

Detalizēti strādājām ar  Eiropas komisijas programmu 2020, kura visbiežāk ir visu projektu pamatojumā, jo tā nosaka, ko ES vēlas sasniegt un izdarīt līdz 2020.gadam. Tāpat sīkāk pārrunājām un analizējām  7 flagship iniciatīvas,  Multiannual Financial framework 2014-2020.  Kursu dalībniekus iedrošināja izmantot vairākas ES programmas,  piemēram,  „Europe for citiziens  2014 - 2020", kuru vajadzētu tuvākajā laikā izsludināt; programma  „Eures", kas apmaksā jauniešiem pieteikšanos darbā citā valstī , finansē nokļūšanu uz darba interviju; Erasmus + ; Creative Europe programme; Klimatam:  Life  programma un citas.

Vairāk strādājām ar ERASMUS+ programmu, šai programmai arī izstrādājām projektu idejas kopējiem projektu pieteikumiem.   

Ļoti vērtīga  bija "project framework analysis" - analīze, kas veicama pirms projekta rakstīšanas - kā precīzi definēt projekta ideju, mērķus, nepieciešamās aktivitātes un izpildes indikatorus. Šī sistēma ir  ļoti sena, bet tās loģisko ietvaru  joprojām bieži izmanto  projekta kodola izstrādei -  mērķu analīze, alternatīvu analīze, stratēģiju analīze, budžeta izstrādes principi.  Tika sniegta informācija par vairākām  interneta vietnēm, kur var atrast ļoti noderīgu informāciju projektu meklējumiem un pamatojumiem utt., kā www.eurostat.ec.europa.eu/statistics;  www.erasmus.entreprenerus.eu; www.oecd.org/pisa u.c.

Papildus pievienotā vērtība ir jauniepazītie kolēģi no citām ES valstīm, ar kuriem, iespējams nākotne sadarbosimies projektos.

Aicinu citus Zemgales un Latvijas  speciālistus, kas strādā pieaugušo  izglītībā,  izmantot šo iespēju un papildināt savas zināšanas kursos Eiropā. Šobrīd šī iespēja ir zem programmas ERASMUS+, bet varbūt visvienkāršāk  informāciju atrast ir Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā  www.viaa.gov.lv

Attēlu galerija

English