ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA ENERGOEFEKTIVITĀTE

Komanda no Latvijas izcīna godpilno otro vietu starptautiskās enerģijas taupīšanas sacensībās (0)

08.07.2013

Ikviens no mums kaut reizi ir iedomājies par enerģijas izmaksu samazināšanu. Lai arī šķietami ir daudz informācijas, kā ar vienkāršiem paņēmieniem palēnināt elektroenerģijas skaitītāja griešanās ātrumu, visbiežāk trūkst motivācijas un gribasspēka to darīt. Kā iegūt šādu motivāciju un cīņas pilnu garu, varēs pastatīt tās 8526 ģimenes, kas piedalījās starptautiskajās enerģijas taupīšanas sacensībās „EnergoKomandas” (www.energokomandas.lv).  

Šīs sacensības tika rīkotas 16 ES dalībvalstīs un notika divos posmos. Sacensību laikā, ģimenes apvienojušās komandās, četru mēnešu laikā mēģināja panākt enerģijas patēriņa samazinājumu par 9% attiecība pret vēsturiskajiem datiem. Kopumā sacensībās piedalījās 830 komandas ar kopējo dalībnieku skaitu 22 tūkstoši. No Latvijas sacensībās piedalījās 26 komandas, kurās bija apvienojušās 131 ģimene, kas kopumā spēja panākt 21% enerģijas samazinājumu.

Komandas, kas ierindojās pirmajā vietā nacionālā līmenī, ņemot vērā rezultātus no abiem sacensību posmiem, devās braucienā uz apbalvošanas ceremoniju Briselē, kas notika šī gada 28.jūnijā. Pasākumā komandām bija iespēja dalīties pieredzē par sacensību laikā piedzīvoto un priecāties par kopīgajiem sasniegumiem.

Uz noslēguma pasākumu no Latvijas devās Dobeles novada komandas „Ādamiela 2” piecas pārstāves,  kas sasniedzot 51% enerģijas samazinājumu, izcīnīja godpilno otro vietu 830 komandu konkurencē. Par pirmās vietas ieguvējiem kļuva komanda no Grieķijas ar 65% enerģijas samazinājumu, bet trešo vietu ieguva komanda no Bulgārijas, sasniedzot 48% enerģijas ietaupījumu. Kopumā ES līmenī panākot enerģijas samazinājumu par 11%, kas ir 5734 MWh un pielīdzināms vienas Latvijas mazpilsētas siltumenerģijas patēriņam gadā.

 Plašāka informācija par EnergoKomandu sacensībām ir pieejama mājas lapā: www.energokomandas.lv.

 

EnergoKomandu sacensību organizatori

SIA „Ekodoma”

Komentāri

Vārds
Komentārs

English