ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA ENERGOEFEKTIVITĀTE

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013” laureāti (0)

02.07.2013

Nolūkā veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes jomā, Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls „Būvinženieris” 2013.gada martā izsludināja konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013”.

 

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013” laureāti – 1.vietas ieguvēji:

·       Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā – Saldus, Jelgavas iela 13;

·       Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā. Jaunbūve – Rīga, Antonijas iela 16a;

·       Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā – Ērgļu profesionālās vidusskolas dienesta viesnīca (Ērgļu novads, Ērgļi, Lauksaimniecības iela 14);

·       Energoefektīvākā industriālā ēka Latvijā – SIA „Skonto Plan Ltd” ražotne (Tukums, Rūpniecības  iela 6);

·       Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā – Ventspils, Priežu iela 11a .

 

Detalizētāks apraksts par konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013” laureātiem apkopots: www.energoefektivaeka.lv.

 

Konkursa laureāti balvā saņēma dāvanu kartes 150 latu vērtībā no “Akzo Nobel Baltic” un pie mājas piestiprināmu plāksni „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013”.

 

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts atzīst: „Energoresursu izmaksu pieaugums mums visiem liek domāt un meklēt veidus, kā strādāt un dzīvot efektīvāk. Energoefektivitāte palīdz samazināt enerģijas resursu patēriņu un attiecīgi arī mūsu izdevumus. Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā” kļuvis par labu tradīciju, lai pateiktu paldies energoefektivitātes projektu īstenotājiem un ar labo piemēru palīdzību mudinātu arvien plašāku sabiedrības daļu iesaistīties energoefektivitātes kustībā, samazināt savas izmaksas un uzlabot mūsu dzīves telpu. Energoefektivitātes pasākumi ir aktuāli ne tikai dzīvojamo māju iedzīvotājiem, bet arī transportā un ražošanas sektoros, sniedzot uzņēmumiem iespēju kļūt produktīvākiem un konkurētspējīgākiem.”

 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs uzsver: „Esmu gandarīts, ka arvien vairāk pašvaldību un uzņēmēju apzinās energoefektivitātes pasākumu būtisko lomu mums pieejamo resursu pārdomātā un ekonomiskā patēriņā. Arī šobrīd VARAM ir atvērts konkurss, kurā aicinu piedalīties Latvijā reģistrētus komersantus un kultūras, ārstniecības un izglītības iestādes, lai uzlabotu savu ēku energoefektivitāti. Tāpat pašvaldības līdz 3.jūlijam vēl var pieteikties atbalstam publisko teritoriju apgaismojuma energoefektivitātes uzlabošanai un tādējādi darbos apliecinātu spēju pārdomāti izmantot resursus".

 

Žurnāla „Būvinženieris” galvenā redaktore Mārīte Šperberga norāda: „Apbrīnojams un apsveicams ir pasūtītāju, projektētāju, būvnieku entuziasms un kopdarbs energoefektīvu risinājumu meklējumos privātajās mājās, rekonstruējot vecās ēkas un būvējot jaunos namus, lai radītu labākus apstākļus gan tiem, kas šajās ēkās dzīvo, gan tiem, kas tajās strādā. Prieks, ka labo piemēru rodas aizvien vairāk. Skeptiķu skaits pamazām sarūk. Īpaši gribas uzteikt tos entuziastus, kuri savas mājas iedzīvotājiem pacietīgi skaidro, kādus labumus katrs iegūs, ja mājai mainīs jumtu, logus, apkures sistēmu, ierīkos ventilāciju. Paldies, Ekonomikas ministrijas darbiniekiem, kuri ar energoefektivitātes ideju Latvijā aizrāvuši arī būvmateriālu un dažādu efektīvu iekārtu ražotājus un piegādātājus. Pacietība vainagojas panākumiem, izpratne pieaug un tas priecē.”

 

Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013” notika laika posmā no šī gada 1. marta līdz 18. maijam. Konkursa ietvaros kopumā tika saņemti 42 pieteikumi (www.energoefektivaeka.lv). Konkursa nolikums tika sagatavots kopā ar informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Būvmateriālu tirgotāju asociāciju, Latvijas Namu pārvaldnieku un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Inženierkonsultantu asociāciju, Tehnisko ekspertu asociāciju, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību, Latvijas logu un durvju ražotāju asociāciju, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Kurzemes reģionālo enerģētikas un attīstības aģentūru, kā arī Rīgas Tehnisko universitāti. Konkursa atbalstītāji ir „Profine”, SIA „Paroc”, SIA „Saint-gobain Latvija”, SIA „Tenapors”, SIA „Robert Bosch”; SIA „Aeroc”, SIA „Knauf”, AS „Inspecta Latvia”, SIA „Knauf Insulation”, SIA „111 metri”.

 

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013” noslēguma pasākums notiek Eiropas Savienības ilgtspējīgas enerģētikas nedēļas ietvaros. Sīkāka informācija par ES Ilgtspējīgas enerģijas nedēļas pasākumiem atrodama tīmekļa vietnē http://eusew.eu.

 

 

 

Informācijas avots:  www.em.gov.lv

Twitter: @EM_gov_lv, @siltinam

Youtube: http://www.youtube.com/ekonomikasministrija

Komentāri

Vārds
Komentārs

English