ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA ENERGOEFEKTIVITĀTE

Maijā MK noteikumi par energokopienām nodoti publiskai apspriešanai (1)

24.05.2024

2024. gada 8. maijā Klimata un enerģētikas ministrija (KEM) publiskai apspriedei izsludināja Ministru Kabineta noteikumu projektu "Energokopienu reģistrēšanas un darbības noteikumi", kas veidoti pamatojoties uz Elektroenerģijas tirgus likuma 37.8 panta sesto daļu, Enerģētikas likuma 17.1 panta vienpadsmito daļu un 17.2 panta trešo daļu.

Noteikumu mērķis ir definēt energokopienu un no atjaunojamiem energoresursiem iegūtas enerģijas aktīvo lietotāju kopīgās darbības nosacījumus. Tajos ietverti arī elektroenerģijas kopīgošanas nosacījumi, informācijas apmaiņas kārtība starp tirgus dalībniekiem un sistēmas operatoru, līgumos ietveramā informācija, darbības mērķu noteikšana un statūtos obligāti nosakāmās prasības, reģistrācijas kārtība un gada pārskatos sniedzamās ziņas.

Energokopienas ir būtisks solis ceļā uz ilgtspējīgas un decentralizētas enerģijas sistēmas attīstību Latvijā. Tās veicinās sabiedrības līdzdalību enerģētikas jomā un palielinās enerģētisko neatkarību. Energokopienas piedāvās pieeju enerģijas ražošanai, sadalei un patēriņam, kurā iedzīvotāji, uzņēmumi un pašvaldības, kopīgi ieguldot līdzekļus varēs ražot enerģiju savam pašpatēriņam un nodrošināt sev prognozējamu enerģijas cenu.

Vairāk par noteikumu projektu lasi šeit

 

Komentāri

Hinson
09.06.2024 @ 11:49
Mēs piedāvājam visa veida finanšu pakalpojumus ar pieņemamu procentu likmi līdz pat 2%. Mūsu piedāvājumi svārstās no minimālās summas 10 000,00 eiro līdz maksimālajai summai 10 0000 000,00 eiro. Ieinteresētajiem pretendentiem, lai pieteiktos, lūdzu, nosūtiet mums e-pastu ar tālāk norādīto informāciju par aizņēmējiem. E-pasts: agenthinson@gmail.com Sīkāka informācija par pieteikšanos: - Aizņēmēju vārdi: Summa, kas nepieciešama kā aizdevums: Aizdevuma termiņš: Līdzekļu mērķis: Tālruņa nr.: Adrese: Valsts: Piezīme: visi e-pasta ziņojumi ir jāpārsūta uz mūsu e-pastu (agenthinson@gmail.com), lai iegūtu vairāk informācijas
Vārds
Komentārs

English