ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA ENERGOEFEKTIVITĀTE

THERMOS programmatūras izstrādes projekts pagarināts par 9 mēnešiem  (0)

24.07.2020

 

ZREA sadarbībā ar Jelgavas domi, Fortum un THERMOS projekta partneriem vēl 9 mēnešus turpinās darbu pie apkures un dzesēšanas modelēšanas programmatūras, un lai iepazīstinātu ar programmatūru siltumtīklu plānotājus.

Projektā, kas tika uzsākts 2016. gada oktobrī, izstrādāta bezmaksas tiešsaistes programmatūra, lai padarītu apkures un dzesēšanas sistēmu plānošanu vieglāku, ātrāku un lētāku siltumtīklu plānotājiem. Pagarinājuma ietvaros projekta partneri vēl vairāk pilnveidos programmatūru un īstenos papildu bezmaksas tiešsaistes apmācības.

Apkures un dzesēšanas tīklu plānošana prasa ievērojamu laiku, zināšanas un pūles. Siltumapgādes tīklu plānotāji bieži vien veic izpēti, izmantojot lielu skaitu iespējamo tīkla iespēju, pirms tiek atrasts piemērots risinājums.

THERMOS enerģijas plānošanas programmatūra ļauj enerģijas plānotājiem tiešsaistē simulēt un salīdzināt potenciālā apkures vai dzesēšanas tīkla scenārijus. Tādējādi šī programmatūra piedāvā izmaksu ziņā optimālus tīkla risinājumus, kuros kapitāla izmaksas siltumavotam, cauruļvadiem un savienojumiem tiek salīdzinātas ar ieņēmumiem no siltuma pārdošanas un naudas izteiksmē iegūtām siltumnīcefekta gāzu emisijām saskaņā ar lietotāja noteiktiem kritērijiem attiecībā uz to, kas ir optimāls risinājums.

2020.g. jūlijā piedāvātā programmatūras 7. versija ietver papildu modelēšanas iespējas enerģijas piegādes optimizēšanai - tajā tiks ņemta vērā enerģijas ražošana un izmaksas laika gaitā, izmantojot dažādus pieprasījuma profilus un dažādus tarifus. Izmantojot nesen integrēto THERMOS lietotāju forumu, siltumtīklu  plānotāji tagad var saņemt lietotāju atbalstu un apmainīties ar pieredzi ar citiem plānotājiem. Tiks turpināts darbs lietotāja interfesa vietnē un saistībā ar modelēto rezultātu validēšanu.

Īpaša THERMOS sesija Manheimas2020 konferencē 2. oktobrī būs galvenā iespēja interesentiem iepazīties ar jaunāko programmatūras versiju.

Plašāku informācija par THERMOS projektu, programmatūru un apmācības iespējām, skatīt šeit.

 

Komentāri

Vārds
Komentārs

English