ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA ENERGOEFEKTIVITĀTE

Zemgales reģionālās enerģētikas aģentūras mājokļu siltināšanas aktivitāte nominēta Eiropas Komisijas balvai (0)

18.06.2012

Zemgales Reģionālās enerģētikas aģentūras (ZREA) realizētā aktivitāte «Enerģijas efektivitātes palielināšana daudzdzīvokļu mājās» nominēta Eiropas Komisijas balvai «ManagEnergy Local Energy Action Award»

ZREA projekts ir viens no trim finālistiem, ko izvēlējās kompetenta žūrija. Kopumā Eiropas Komisija saņēma 64 pieteikumus no 23 valstīm. Balvas svinīgā pasniegšana paredzēta 19. jūnijā Briselē Eiropas Ilgtspējīgas Enerģijas ceremonijā «Sustainable Energy Europe Awards», piedaloties Eiropas Savienības (ES) Enerģētikas Komisāram Ginteram Ottingeram. Ceremonijā ZREA pārstāvēs tās direktore Inga Kreicmane.

«Mēs priecājamies, ka Latvijas dzīvojamā fonda problemātika ir pamanīta Eiropas Savienības līmenī. Pēcpadomju telpas daudzdzīvokļu māju zemā energoefektivitāte rada ievērojamus enerģijas zudumus, oglekļa dioksīda emisijas un nepieciešamību iedzīvotājiem lieki pārmaksāt par patērētajiem energoresursiem. Tāpēc mēs esam lepni un pagodināti par Eiropas Komisijas enerģētikas ekspertu augsto mūsu darba novērtējumu, strādājot pie daudzdzīvokļu māju renovācijas projektiem Zemgalē, Latvijā,» pauda ZREA direktore Inga Kreicmane.

Ar Zemgales Reģionālās enerģētikas aģentūras atbalstu, sadarbojoties tādiem Zemgales namu apsaimniekotājiem kā «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde», «Bauskas namsaimnieks», «Auces nami», «JK namu pārvalde», «Ozolnieku KSDU», ir izstrādāti ap 60 projektu pieteikumi daudzdzīvokļu māju siltināšanai.

Patlaban jau ir renovētas vairākas daudzdzīvokļu mājas Jelgavā, Jēkabpilī, Iecavā un vēl vairākās vietās Zemgales reģionā. Tuvākajā laikā plānotas vēl vairāku desmitu dzīvojamo ēku renovācijas. Ēku renovācija notiek pateicoties Eiropas Reģionālā Attīstības fonda atbalstam. Programmas ietvaros namu īpašnieki un apsaimniekotāji var saņemt 50% finansiālu atbalstu līdz pat 50 eiro par apsildāmo kvadrātmetru.

«ManagEnergy» galvenajai balvai ir nominēti vēl divi projekti - no Dānijas («Samsø 2.0 0 Energy Education») un Apvienotās Karalistes («Community Power Cornwall»).

«ManagEnergy» ir Eiropas Komisijas programmas «Saprātīga enerģija Eiropai» («Intelligent Energy Europe» - IEE) tehniskā atbalsta iniciatīva, kuras mērķis ir sniegt atbalstu sabiedriskajā sektorā strādājošajiem enerģētikas nozares speciālistiem, kuri nodarbojas ar enerģijas efektivitātes un atjaunojamo energoresursu izmantošanas jautājumiem vietējā un reģionālajā līmenī, informē ziņu aģentūra LETA.

Biedrība «Zemgales Reģionālā enerģētikas aģentūra» ir ar Eiropas Komisijas programmas «Saprātīga enerģija Eiropai» atbalstu 2009. gadā dibināta organizācija, kuras mērķis ir energoefektivitātes paaugstināšana un atjaunojamo resursu izmantošana publiskajā un privātajā sektorā.

ZREA izveidošana bija Jelgavas domes iniciatīva, kas šim projektam piesaistīja četras Zemgales pašvaldības - Jēkabpils, Bauskas, Auces un Ozolnieku, kā arī uzņēmumus SIA «Fortum Jelgava» un SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» un divas biedrības - «Zinātnes inovāciju un testēšanas centru» un «Zemgales reģionālo nevalstisko organizāciju atbalsta centru».

Komentāri

Vārds
Komentārs

English