ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA ENERGOEFEKTIVITĀTE

Helmaņa iela 3

29.07.2009

Helmaņa ielas 3. ēka ir 104. sērija. Šādas sērijas ēkas Jelgavā ir vairāk kā 40. Renovācija uzsākta 2009. gada jūlija mēnesī. Renovācijas darbus veiks Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde ar Vācijas Vides ministrijas atbalstu, kas sedz 40% no kopējām būvniecības darbu izmaksām. Darbus plānots veikt trīs mēnešu laikā.

Ēkai plānots veikt bēniņu, ārsienu, pagrabstāva, ēkas pamatu siltināšanu, visu logu nomaiņu, apkures sistēmas pārbūvi, uzstādot individuālos siltuma skaitītājus. Papildus tiks izremontētas arī kāpņu telpas un ieejas bloki; sakārtotas dzīvokļu ārdurvis - esošās durvju kārbas tiks fiksētas un noblīvētas. Uzlabojot ēkas mikroklimatu visā mājā, tiks izbūvēta papildu ventilācija, bet pagrabstāvā - sakārtotas inženierkomunikācijas. Lodžiju vertikālās konstrukcijas plānots demontēt, apstrādāt stiprinājumu vietas pret koroziju un samontēt atpakaļ. Turklāt visas lodžijas tiks iestiklotas, bet to grīdas, tāpat kā kāpņutelpām, izflīzētas.

Saskaņā ar SIA „FORTUM” datiem Helmaņa ielas 3. ēkas īpatnējais siltuma patēriņš mājas apkurei 2007 gadā bija 163.31 kWh/m2, kas ir salīdzinošs augsts rādītājs, jo Jelgavas vidējais īpatnējais siltuma patēriņš uz ēku apkuri 2007 gadā bija aptuveni 139.00 kWh/m2. Plānots, ka ēkas renovācijas rezultātā siltuma patēriņš samazināsies par 40 – 50%.

Attēlu galerija

English